Salomon Soft Cup Speed (150ml)
Salomon Soft Cup Speed (150ml) - One Size / Blue is backordered and will be shipped as soon as it is back in stock.
Couldn't load pick-up availability
Compacte soft cup voor snelle drinkmomenten tijdens races.
French brand Salomon is an iconic brand in the trail world. Their shoes are a staple on the trails, and their vests are a common sight on the paths. Just make sure you have the right size.
Salomon Shoes Size Chart
| CM | EU | UK | US | US |
| M/F | M/F | M | V | |
| 21.5 | 36 | 3.5 | 4 | 5 |
| 22 | 36 2/3 | 4 | 4.5 | 5.5 |
| 22.5 | 37 1/3 | 4.5 | 5 | 6 |
| 23 | 38 | 5 | 5.5 | 6.5 |
| 23.5 | 38 2/3 | 5.5 | 6 | 7 |
| 24 | 39 1/3 | 6 | 6.5 | 7.5 |
| 24.5 | 40 | 6.5 | 7 | 8 |
| 25 | 40 2/3 | 7 | 7.5 | 8.5 |
| 25.5 | 41 1/3 | 7.5 | 8 | 9 |
| 26 | 42 | 8 | 8.5 | 9.5 |
| 26.5 | 42 2/3 | 8.5 | 9 | 10 |
| 27 | 43 1/3 | 9 | 9.5 | 10.5 |
| 27.5 | 44 | 9.5 | 10 | 11 |
| 28 | 44 2/3 | 10 | 10.5 | 11.5 |
| 28.5 | 45 1/3 | 10.5 | 11 | 12 |
| 29 | 46 | 11 | 11.5 | 12.5 |
| 29.5 | 46 2/3 | 11.5 | 12 | 13 |
| 30 | 47 1/3 | 12 | 12.5 | 13.5 |
| 30.5 | 48 | 12.5 | 13 | 14 |
| 31 | 48 2/3 | 13 | 13.5 | 14.5 |
| 31.5 | 49 1/3 | 13.5 | 14 | 15 |
| 32 | 50 | 14 | 14.5 | 15.5 |
| 32.5 | 50 2/3 | 14.5 | 15 | 16 |
Salomon size chart Running backpacks
Measure the circumference of your chest at the widest point.

| Size Unisex | Chest circumference |
| XS | 85-91 cm |
| S | 91-97 cm |
| M | 97-103 cm |
| L | 103-109 cm |
| XL | 109-118 cm |
| Size Ladies Model | Chest circumference |
| XS | 81-86 cm |
| S | 86-91 cm |
| M | 91-96 cm |
| L | 96-102 cm |
| XL | 102-110 cm |
Description
Description
Feels light and flexible in your gear. The cup folds up easily, which you notice when you carry it effortlessly.
Works quickly at aid stations. You grab it via the loop, drink, and put it away again, which is handy during races.
Easily accessible while walking. The attachment loop ensures you have it quickly at hand without searching.
Designed for efficient use. Ideal for quick drinks, but less suitable as the primary solution for hydration.
Tevredenheidsgarantie
Tevredenheidsgarantie
Twijfel je achteraf aan je keuze? Neem contact met ons op. We testen en selecteren onze producten zorgvuldig en denken mee als iets toch niet helemaal past bij jouw trails, trainingen of races.
SKU: LC1917600



